po polsku

The future is in our hands

If you want to JOIN PASI or RENEW MEMBERSHIP, please
CLICK  HERE.
Otherwise stay on the page and make donation in three ways.


DONATION TO RALLY (WEP/ GPO Repeal)

You can help us all come together to make the RALLY happen. Your donation will go towards renting the necessary equipment for the event in Washington DC on May 18 th , 2022


DONATE NOW

WPŁATA NA WIEC (uchylenie WEP/ GPO)


WPŁAĆ TERAZ!

 

1. You can Mail donate
    by CHECKS or MONEY ORDERS to the address below
    Polish American Strategic Initiative ( PASI )
    P.O. Box 2771
    New Britain, CT 06050

2. by BANKING ACCOUNT of PASI
    Routing Number # 321076292
    Account # 00005515296
    Name of the bank : Polam Federal Credit Union
    Address : 55 Broad St
    New Britain, CT 06053

3. by CREDIT CARD

Scroll to Top

Marek Belcarz
Connecticut

Moja emigracyjna przygoda zaczęła się w latach 80-tych zupełnie przypadkowo. Po kilkuletnim pobycie w pięknej Italii osiedliłem, się w również pięknym stanie Connecticut. Mieszkam w USA od ponad 30-tu lat, szczęśliwie żonaty, dumny ojciec jednego syna. Ukończyłem informatykę, od 25 lat spełniam się zawodowo w zarządzaniu służbą zdrowia.

Moja druga miłość po rodzinie to wędrówki górskie, dzika przyroda, jazda na rowerze, czytanie, polityka i gotowanie, lubię też podróże w odległy świat, szczególnie fascynują mnie wielkie miasta.

Staram się zrobić coś dla kraju, w którym mieszkam, a także dla mojej pierwszej ojczyzny – Polski. W końcu ojczyzna to nie tylko kraj, w którym mieszkasz, ale kraj, którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie. Niektórzy twierdzą, że patriotyzm staje się przestarzałym pomysłem na życie. Ja uważam wręcz przeciwnie, że jest inspiracją i znaczącą siłą kształtującą zachowania i postawy pokoleń.

Polonia i Polacy mieszkający w Ameryce są niesłyszalni co jest skutkiem lekceważenia społeczności polonijnej w Kongresie USA. Niestety, nieobecni na Kapitolu nie mają głosu. Nadszedł czas, aby społeczność polonijna odegrała znaczącą rolę w tworzeniu nowego świata politycznego. Dołącz do PASI już dziś!