po polsku

The future is in our hands

If you want to JOIN PASI or RENEW MEMBERSHIP, please
CLICK  HERE.
Otherwise stay on this page and make donation in two ways.


DONATION TO FOR THE DEFENSE OF THE KATYN MONUMENT


You can help defend THE KATYN MONUMENT. Please send a check to the address below.


DONATE NOW

DONACJA NA OBRONĘ POMNIKA KATYŃSKIEGOWPŁAĆ TERAZ!

 

You can donate to the defense of the KATYN MONUMENT by sending CHECKS or MONEY ORDERS to the address below:
                PASI EDU
                c/o Gene Sokolowski, PhD
                13952 Greendale Drive
                Woodbridge, VA 22191

If you to make donation for PASI by CREDIT CARD click on the button on the right sideScroll to Top

Marek Belcarz
Connecticut

Moja emigracyjna przygoda zaczęła się w latach 80-tych zupełnie przypadkowo. Po kilkuletnim pobycie w pięknej Italii osiedliłem, się w również pięknym stanie Connecticut. Mieszkam w USA od ponad 30-tu lat, szczęśliwie żonaty, dumny ojciec jednego syna. Ukończyłem informatykę, od 25 lat spełniam się zawodowo w zarządzaniu służbą zdrowia.

Moja druga miłość po rodzinie to wędrówki górskie, dzika przyroda, jazda na rowerze, czytanie, polityka i gotowanie, lubię też podróże w odległy świat, szczególnie fascynują mnie wielkie miasta.

Staram się zrobić coś dla kraju, w którym mieszkam, a także dla mojej pierwszej ojczyzny – Polski. W końcu ojczyzna to nie tylko kraj, w którym mieszkasz, ale kraj, którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie. Niektórzy twierdzą, że patriotyzm staje się przestarzałym pomysłem na życie. Ja uważam wręcz przeciwnie, że jest inspiracją i znaczącą siłą kształtującą zachowania i postawy pokoleń.

Polonia i Polacy mieszkający w Ameryce są niesłyszalni co jest skutkiem lekceważenia społeczności polonijnej w Kongresie USA. Niestety, nieobecni na Kapitolu nie mają głosu. Nadszedł czas, aby społeczność polonijna odegrała znaczącą rolę w tworzeniu nowego świata politycznego. Dołącz do PASI już dziś!